Зворотній звязок

Класифікація вантажів для типових перевезень

Альтернативное название

Щоб коректно підібрати транспортний засіб для поставки продукції або вдало сформувати попутний вантаж по Україні з метою максимально оперативної доставки, потрібно знати і враховувати класифікацію відправок. Призначені для перевезення товари поділяються за фізичними параметрами і типами. Ключовим завданням менеджера-логіста при цьому є правильний розподіл заявок, наприклад, на вантажоперевезення Харків-Київ і побудова маршрутів з урахуванням особливостей багажу.

Транспортна компанія “Транс Стар” Україна: ми працюємо якісно

Високим попитом користується попутна доставка збірних вантажів, тому що це зручно, швидко і ефективно як для відправника, так і для перевізника. Перший платить за оренду машини менше, а другий покриває витрати на пальне та амортизацію транспорту. Таким чином, при замовленні збірного вантажоперевезення Дніпро – Херсон або в іншому напрямку будматеріалів 8 тонн можна додати в кузов схожі товари і заповнити тим самим місце, що залишилося (2 тонни) в автомобілі 10 т.

Види вантажів:

 • звичайні,
 • контейнерні,
 • попутні,
 • негабарит,
 • довгоміри,
 • небезпечні,
 • що швидко псуються.

До стандартних відносяться товари, перевезення яких не вимагають специфікації. До цієї групи відноситься меблі, побутова техніка, будматеріали, галантерея, одяг, взуття і т.д.

Види вантажів для типового перевезення

Контейнерні – продукція, яку перевозять безтарним методом до складу одержувача. Актуально в випадках, коли поставка виконується безпосередньо від відправника одержувачу, без проміжного перевантаження. До перевезення допускається великий спектр товарів, проте є винятки. Здійснити вантажоперевезення Київ – Чернігів контейнером не вийде, якщо вам потрібно доставити продукти харчування, шампанські вина, піротехніку і вироби, що містять порох, нафтові та хімічні складові.

Збірні – попутні вантажі, про них ми згадували вище. Негабарит – об’єкти, розміри яких більше, ніж допускають вимоги нормативної документації. Виріб вважається таким, якщо його ширина понад 2,47 метрів, довжина перевищує 13,6 м., висота від лінії дороги більш ніж 4 м., а виступ за межі заднього борту становить 2 метри і більше. Як правило, до негабаритних відноситься різне промислове обладнання, агрегати, спецтехніка, металоконструкції, трансформатори.

Довгоміри – вантажі, що виступають більше ніж на третину довжини транспортного засобу. До цієї категорії потрапляють труби, балки, колоди, ліс-кругляк. Небезпечні – продукція, яка здатна завдати шкоди кузову машини і навколишньому середовищу. Маються на увазі радіоактивні, вибухонебезпечні, легкозаймисті матеріали. Для їх постачання, також як і для негабариту, потрібно отримати дозвіл.

Швидкопсувні – в дану категорію відносяться квіти і рослини, продукти харчування, лікеро-горілчані вироби і медикаменти. Ці товари вимагають особливого температурного режиму. Для такого вантажоперевезення 20 тонн і менше використовується машина з рефрижераторним обладнанням.

Класифікація за фізичними параметрами:

 • твердо-штучні,
 • навалочні,
 • наливні,
 • газоподібні,
 • великовагові.

Найчастіше перевезення попутних вантажів актуальна для твердо-штучних товарів. У цю категорію входить продукція, яку перевозять в рефрижераторах, напівпричепах та суцільнометалевих кузовах. Спектр виробів великий: газобетон і цегла, тканини, книги і газети, цукор, одяг, рідини в тарі, продукти харчування, квіти, фрукти і овочі.

Навалочна – продукція, яку перевозять насипом. Розділяється на:

 • кускову – камінь, вугілля, руда, кокс, щебінь.
 • сипучу – керамзит, торф, тирса, зерно, пісок, сніг.
 • пилоподібну / порошкоподібну – борошно, сажа, цемент, вапно.

Наливні та газоподібні – речовини, що перевозяться газовозами і автоцистернами. Сюди входить вода, спирт, кисень, бетон, бітум та інші продукти у відповідних агрегатних станах. Великовагові – масивні вантажі, наприклад, реактори, турбіни, верстати, спецтехніка та промислові агрегати.

Сайт вантажоперевезень (Україна) компанії “Транс Стар” дозволяє кожному клієнту вибрати машину для доставки товарів всіх вищеописаних категорій.