Зворотній звязок

Як правильно маркувати вантаж?

Альтернативное название

Как правильно маркировать груз

Довіряючи транспортування цінних речей (антикваріату, музичних інструментів, посуду), меблів, обладнання, ми не раз чули про таке поняття, як маркування вантажів.

Пора розібратися, навіщо вона потрібна, і чи варто їй нехтувати, відправляючи в путь набір посуду або дорогої техніки в складі збірних вантажів.

ФУНКЦІЇ

Маркування вантажу – важливий елемент перевезень як всередині країни, так і за її межами, оскільки саме ці «значки» вважаються для вантажників і одержувачів своєрідним інформаційним «кодом», оскільки вони виконують такі функції:

 • презентує всі дані про товар – прийнятні кліматичні умови зберігання та експлуатації (берегти від сонця, захищати від радіоактивних джерел, швидкопсувний вантаж);
 • надає підказки про правила навантаження і вивантаження коробок (обережно, скло, гаками не брати, штабелювати забороняється);
 • містить ряд важливої ​​інформації – номер договору, вага і габарити перевезеного товару.

Відповідно до Держстандарту, маркування вантажів поширюється на всі типи товарів. Виняток становить маркування небезпечних вантажів, що швидко псуються, речей, які вимагають створення спеціальних гігієнічних або карантинних умов, що перевозяться предмети, що носять рекламний характер. В цьому випадку маркування небезпечних вантажів та інших виробів, що відносяться до даної категорії, зводиться до написання супровідного тексту, вказівкою місця і найменування одержувача (компанія, корпорація, приватна особа).

ВИМОГИ

Щоб знаки маркування вантажів виконували зазначені функції, важливо подбати про наступні нюанси:

 • якісне зображення: воно повинно бути чітким – без розмитих рис, нечітких букви або символів, інакше вантажник або одержувач розбере основну інформацію про особливості товару;
 • місце розташування: найчастіше знаки маркування вантажів наносять на бічній панелі коробки. Тут їх легше помітити;
 • точність: вибирайте «покажчики», релевантні вмісту упаковки. Наприклад, «обережно, скло», якщо ви перевозите посуд або предмети інтер’єру, виготовлені з кришталю, скла, кераміки.

ОТСУТСТВИЕ МАРКИРОВКИ: ПОСЛЕДСТВИЯ

Якщо ви відмовитеся від нанесення знаків, що повідомляють про вміст упаковки, і правилах вивантаження, ви ризикуєте:

 • залишитися без цінного вантажу, оскільки під час вантаження і вивантаження ніхто не буде акуратно переставляти його, оскільки на коробці немає ніяких попереджень;
 • без компенсації в разі виникнення форс-мажорних ситуацій для конкретної категорії вантажу, оскільки ви не сповістили компанію-перевізника про вміст упаковки, а значить, розраховувати на відшкодування збитку не можете.

Подумайте двічі перед тим, як відмовитися від маркування вантажу.

МАРКУВАННЯ ВАНТАЖУ: ЯК ПРОХОДИТЬ

Як правило, цей процес проводиться компанією, що реалізує послуги вантажоперевезень. Вона завдає маркування після того, як вивчає основні відомості про перевезений вантаж, і його відправкою:

 • тип (крихкі речі, обладнання, техніка);
 • правила вивантаження і навантаження;
 • оптимальні кліматичні умови для транспортування товарів;
 • правила зберігання.

Чим більше значків буде на упаковці, тим більше інформації про перевезений товар дізнається вантажник або транспортна компанія-посередник, і забезпечить відповідне ставлення з упаковками при вивантаженні, транспортування, навантаження, зберіганні вантажу.